پیکــــــستــان

پیکــــــستــان

طبقه بندی موضوعی

رئیس جمهورِ روح الله

دوشنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۲، ۰۱:۵۲ ب.ظ

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، همه کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری، مدعی حمایت از خط امام خمینی(ره) و حضور در جبهه ولایت شده‌اند.

در چنین شرایطی بعضی از گروه‌ها و نامزدها می‌کوشند تا خود را مالک خط امام(ره) و اندیشه ایشان معرفی کنند تا جایی که حتی حسینیه جماران را عرصه حضور بعضی عناصر مسأله دار قرار داده‌اند تا اهداف انتخاباتی خویش را محقق کنند.

انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران

برگزاری انتخابات فی‌نفسه نشانه یک ارزش والا و مهم است زیرا در امر انتخاب، هرکس قدرت اختیار خود را در برگزیدن مسوولان حکومتی کشور، به‌خوبی احساس می‌کند.

بی‌شک در خلقت انسان، خداوند احساس مسوولیت را نیز برای وی قرار داده است و البته هرچند این احساس در تمام مخلوقات خداوند وجود دارد اما در انسان به والاترین شکلتبلور یافته. دلیل وقوع چنین امری آن است که رسول اکرم(صلی الله و علیه و آله و سلم نیز در آخرین لحظات زندگی خویش به حکومت‌های مختلف زمان خود نامه نوشته و آن‌ها را به دین اسلام فراخواندند تا در قدم اول از تلاش برای آگاه‌سازی آنها، حق انتخاب اسلام را به انها بدهد.

امامان و جانشینان ایشان نیز همین احساس مسوولیت را نسبت به جامعه اسلامی داشته و تا عصر حاضر این حس مسئولیت نسبت به جامعه اسلامی که در امام خمینی (ره) وجود داشت موجب به وجود آمدن انقلاب اسلامی شد.

 

 در شرایط فعلی جهان، ایستادگی نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل زیاده‌خواهی استکبار جهانی و تحریم‌های ناجوانمردانه، اتفاقی نیست که بدون دلیل حادث شده باشد.

نظام حکومتی انقلاب اسلامی تاکنون توانسته است با درپیش گرفتن شیوه‌های مختلف، توطئه بیگانگان در زمینه‌های مختلف را خنثی کند.  

از سوی دیگر وقتی به رویدادهای گذشته انقلاب اسلامی ایران و مسیر پرفرازونشیب آن نگاه می‌کنیم، به عملکرد هوشمندانه و حساب‌شده سران حکومت جمهوری اسلامی پی می‌بریم. بدیهی است که این رفتار زیرکانه نشأت گرفته از شیوه رفتاری  رهبرکبیر انقلاب در همه زمینه‌ها از جمله  در مورد انتخابات بوده است.

حضرت امام خمینی(ره) از نگاهی عمیق و آینده‌نگر نسبت به برگزاری انتخابات برخوردار بودند. ایشان علاوه بر موضوع برگزاری انتخابات، بر امر حضور گسترده مردم در انتخابات نیز تأکید داشتند. امام خمینی(ره) حضور گسترده مردم را پایه و اساس برگزاری انتخابات‌‌ها می‌دانستند و این امر را موجب اقتدار و استحکام نظام اعلام  می‌فرمودند.

کافیست د رمیان سخنان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) گشتی بزنیم و نظرات ایشان را دربابا انتخابات ببینیم تا به اهمیت این واقعه عظیم د رنظام حکومتی جمهور یاسلامی ایران پی ببریم.

لزوم شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری

امام‌خمینی(ره) با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری فرموده‌اند: «تعیین رئیس جمهور یکی از چیزهایی است که بر همه مسلمانهای ایران بر همه مکلفهای ایران واجب است که در این امر دخالت داشته باشند. اگر دخالت نکنند و یک صدمه ای به اسلام برسد هر یک یک ما در محکمه عدل الهی مسوول هستیم»

مسوولیت یکایک آحاد جامعه در موضوع شرکت در انتخابات، امری است که می‌تواند اهمیت شرکت مردم در این عرصه مهم را تبیین کند.

انتخابات عرصه تجدید عهد با اسلام

امام خمینی(ره) با اشاره به نتیجه شرکت مردم در انتخابات و فسفه حضور آنها فرموده‌اند:« همه شما همه ما زن و مرد هر مکلف همانطور که باید نماز بخواند همانطور باید سرنوشت خودش را تعیین کند. مردم با شرکت‌شان در انتخابات ثابت کنند که از اسلام رویگردان نیستند»

با عنایت به اینگونه اظهارنظرها، وجوب شرکت در انتخابات از لابلای سخنان ایشان قابل استخراج است.

به چه کسی رأی بدهیم؟

از دغدغه‌های امروز اکثر ملت ایران، انتخاب فرد اصلح است و یک یاز خصوصیاتی که د راین زمینه می‌تواند اثرگذار باشد، موضوع گرایشات سیاسی کاندیداهاست. امام خمینی(ره) در یکی از گفتارهای خود چنین بیان داشته‌اند:« امید است ملت مبارز متعهد به مطالعه دقیق در سوابق اشخاص و گروهها آرا خود را به اشخاصی دهند که به اسلام عزیز و قانون اساسی وفادار باشند و از تمایلات چپ و راست مبرا باشند و به حسن سابقه و تعهد به قوانین اسلام و خیرخواهی امت معروف و موصوف باشند»

و در جای دیگر فرموده‌اند: «دنبال این باشید که یک نفر صددرصد مکتبی اسلامی در خط اسلام برای ریاست جمهوری انتخاب کنید»

 

رییس‌جمهور ا زکدام طبقه اجتماعی باشد؟

امام خمینی(ره) ضمن برشمردن یکی ا زخصوصیت‌ها یاساسی موردنیاز برای مسووان کشور، چنین گفته‌اند:

 

توجه داشته باشند رئیس جمهور و وکلا مجلس از طبقه ای باشند که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فکر رفاه آنان باشند نه از سرمایه داران و زمین خواران و صدرنشینان مرفه و غرق در لذات و شهوات که تلخی محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنه گان را نمی توانند بفهمند

 

تدبر د راین سخنان می‌تواند خطر انتخاب مسوولانی را گوشزد کند که با درد محرومان جامعه آشنا نیستند و فقط برا یجلب رأی اقدام به همدردی با آنها می‌کنند.

وظیفه کاندیداها

مروری بر توصیه بنیاندگذار انقلاب اسلامی به کاتندیداها نیز می‌تواند در شرایط فعلی برا یانتخاب فرد اصلح، راهگشا باشد. ایشان در همین زمینه معتقد بودند که:

«از آقایان کاندیداها و دوستان آنان انتظار دارم که اخلاق اسلامی انسانی را در تبلیغ برای خود و کاندیداهای خویش مراعات و از هرگونه انتقاد از طرف مقابل که موجب اختلاف و هتک حرمت باشد خودداری نمایند .»

و باز هم انتخابات

در شرایط یکه عرصه مهم انتخابات ریاست جمهور ید رپیش روی ما قرار دارد باید به همه دلسوزان انقلاب اسلامی یادآور شد که یادگار خمینی کبیر(ره) و نظام حکومتی جمهوری اسلامی ایران که بر پایه ولایت مطلقه فقیه استوار شده است، امانتی گرانبهاست که برای حفظ ان علاوه بر هوشیاری به دلسوزی و آگاه یاز اصل گفتمان آن نیاز است.

حضور حماسی ما در پای صندوق‌های رأی باید به‌نحوی باشد که موجب تقویت جایگاه انقلاب در جهان شود و وجاهت جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش د رچشم جهانیان بالا ببرد.

 


نظرات (۴)

۲۳ خرداد ۹۲ ، ۱۵:۳۴ دقیقه های انتظار

باسلام

با دو پست به روزم:

1-فردا غدیر است!

2-سلام آقای کاندیدا«اتمام حجت با کاندیدای اصلح»

و من الله التوفیق

سلام علیکم و رحمة الله

با پستی تحت عنوان "امروز حماسه برپا می کنیم..." آپم.

یادم رفت آدرس وب بذارم.
۲۴ خرداد ۹۲ ، ۲۰:۴۷ دقیقه های انتظار

سلام.

با پوستری از طرح های خودم با موضوع: امروز حماسه ی فتح خیبر است!

به روزم.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی